OGLASIO SE LEGENDARNI SUDIJA IZ ŠPANIJE: "Dogodila se najgora stvar u suđenju, Bayern je oštećen!" (VIDEO)

Protokol propisuje da linijski sudija ovakvu situaciju pusti do kraja pa da se onda, ako padne pogodak, naknadno uz pomoć VAR-a utvrdi je li bio ofsajd. Sudija ovdje to nije učinio i stoga su igrači Bayerna i trener Thomas Tuchel potpuno izgubili živce.

• 09. Maj 2024

• 0

Legendarni španski sudija Antonio Mateu Lahoz, koji sada radi kao stručni komentator, govorio je o kontroverznoj situaciji s kraja polufinalne utakmice Lige prvaka u kojoj je Real pobijedio Bayern 2:1 i s ukupnih 4:3 prošao u finale Lige prvaka.

Bayern je poveo čudesnim golom Alphonsa Daviesa u 68. minuti, a Real je okrenuo golovima Joselua u 88. i 91. minuti te će 1. lipnja na Wembleyu igrati finale s Borussijom Dortmund.

Na kraju se igralo čak 15 minuta nadoknade. U zadnjim sekundama je defanzivac Bayerna Matthijs De Ligt postigao pogodak nakon dodavanja Thomasa Müllera, ali je linijski sudija u vrlo tijesnoj situaciji ranije podigao zastavicu i označio ofsajd.

Glavni sudija utakmice bio je Poljak Szymon Marciniak.

"Dogodila se katastrofa koju niko nije želio. Sviran je ofsajd i time je spriječena mogućnost korištenja VAR-a. Dogodila se najgora stvar koja se može dogoditi u suđenju. VAR nije mogao pomoći, igru nije zaustavilo podizanje zastavice, već zvižduk glavnog sudije", izjavio je Španac Lahoz za Movistar.

Lahoz je istaknuo da je normalno što i sudije ponekad pogriješe, ali ipak ga je iznenadila Marciniakova odluka kojom je zaustavio igru i na taj način pomogao Realu.