Ekonomija
VAL POSKUPLJENJA ĆE SE NASTAVITI: Od danas skuplje cigarete u BiH, poznata još dva datuma poskupljenja
19. Feb. 20240
Akciza na duhan za pušenje u 2020. godini utvrđuje se na način da iznosi 80 posto minimalne akcize na cigarete u 2020. godini i iznosi 121,60 KM po kilogramu
Ekonomija
01. Jan. 2020 01. Jan. 2020
0
Cijene nekih cigareta u Novoj godini ostat će na istom nivou kao i u toku 2019., dok će određene poskupiti u rasponu od 0,10 do 0,30 KM po paklici, potvrđeno je iz Uprave za indirektno oprezivanje BiH.
Podsjećaju da je Upravni odbor UIO ranije donio Odluku o utvrđivanju specifične i minimalne akcize na cigarete i iznosa akcize na duhan za pušenje za 2020. godinu, kojom je definisano da će se od 1. januara 2020. godine, na cigarete i duhan za pušenje plaćati proporcionalna akciza po stopi od 42 posto maloprodajne cijene cigareta i specifična akciza u iznosu od 82,50 KM za 1.000 komada, odnosno 1,65 KM za pakiranje od 20 komada
“Ukoliko je ukupna akciza na cigarete (proporcionalna + specifična), koja je obračunata po gore navedenim stopama, manja od minimalne akcize, onda se plaća minimalna akciza koja u 2020. godini iznosi od 3,04 KM po kutiji cigareta za pakovanje od 20 komada”, pojašnjavaju iz UIOBiH.
Akciza na duhan za pušenje u 2020. godini utvrđuje se na način da iznosi 80 posto minimalne akcize na cigarete u 2020. godini i iznosi 121,60 KM po kilogramu.
Iz UIO pdsjećaju da je formiranje maloprodajnih cijena cigareta na tržištu BiH slobodno, što znači da veliki proizvođači i distributeri ovisno o svojoj poslovnoj politici formiraju maloprodajne cijene u koje moraju biti ukalkulisane važeće obaveze po osnovu akciza i PDV-a.
Ekonomija
VAL POSKUPLJENJA ĆE SE NASTAVITI: Od danas skuplje cigarete u BiH, poznata još dva datuma poskupljenja
19. Feb. 20240
Društvo
STIŽE NOVO POSKUPLJENJE CIGARA U BiH: Od februara će cijene ovih proizvođača biti veće
20. Jan. 20240
Ekonomija
GRAĐANI PRIJAVLJUJU ILEGALNE TRGOVCE: Crno tržište cigareta je manje, ovo su rezultati saradnje sa nadležnim
31. Jul. 20220
Vijesti
IZ UIO BiH POTVRDILI ZA "SB": Poskupit će sve vrste cigareta, evo koliko i od kojeg datuma
20. Jun. 20220
Ekonomija
DOBAR RAD SE ISPLATI: Bh. poduzetnica koja gradi stanove za svoje radnika pojasnila je zašto to radi
Prije 9 min0
Hronika
NAKON TEŠKE SAOBRAĆAJNE NESREĆE: Poznato kakvo je stanje dvoje povrijeđene djece
Prije 10 min0
Regija
VIŠESATNA ČEKANJA: Hrvatska granična policija bori se s haosom tokom prazničnih gužvi
Prije 13 min0
Evropa
"UPRAVO SAM PRIMIO IZVJEŠTAJ...": Stigla prva reakcija Zelenskog na Putinovu objavu uskrsnog primirja
Prije 19 min0
Ekonomija
IZ LOŠEGA U GORE: Dug "Viaductu" svakodnevno raste, ali stižu još gore vijesti...
17. Apr. 20250
Ekonomija
SUNOVRAT DODIKOVOG TZV. "BOLJEG DIJELA BiH": Federacija BiH duplo likvidnija od RS
17. Apr. 20250
Ekonomija
TUZLANSKI GIGANT RUŠI REKORDE: Bingo obara cijene čak i u susjednoj državi
Prije 23h0
Ekonomija
EKONOMISTI UPOZORAVAJU: Likvidnost entiteta RS upitna, vlast ne želi ničega da se odrekne...
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.