Društvo
SOLIDARNOST I DOBROČINSTVO U TEŠKIM VREMENIMA: Biznismen iz Austrije platio dugove svojim komšijama u BiH
23. Mar. 20250
Prije četiri mjeseca su krenuli u realizaciju dva projekta, potpisali su dva ugovora, a kako kažu, nijedan nije ispoštovan. Dug novog "Aluminija" prema njima je, kako kažu, više od milion KM.
Ekonomija
22. Apr. 2021 22. Apr. 2021
2
Radnici "MZ Companyja" od jutros su ispred "Aluminij Industrije" u Mostaru, gdje kamionima blokiraju ulaz u firmu zbog neisplaćenih dugovanja koje "Aluminij" ima prema njima.
Kako ističu, najveći problem koji imaju s tom firmom je odugovlačenje i nepoštivanje dogovora, iz čega proizilaze i dugovi koje "Aluminij", kako tvrde, ima prema njima.
Prije četiri mjeseca su krenuli u realizaciju dva projekta, potpisali su dva ugovora, a kako kažu, nijedan nije ispoštovan. Dug novog "Aluminija" prema njima je, kako kažu, više od milion KM, piše Klix.ba.
"Došli smo da blokiramo kako bi nam ili uplatili novac ili dali robu. Našim kamionima smo blokirali njihove kapije tako da oni ne mogu ni ulaziti ni izlaziti dok se ne riješi naša situacija", rekla je Sanela Žestica, uposlenica "MZ Companyja".
Ova kompanija se bavi otkupom sekundarnih sirovina od fizičkih i pravnih osoba, a radnici naglašavaju da se neće skloniti dok dug "Aluminija" prema njima ne bude nula. Kažu da obećanja više ne žele, odnosno da nemaju povjerenja u njih s obzirom na to da dosadašnji dogovori nisu ispunjeni.
Društvo
SOLIDARNOST I DOBROČINSTVO U TEŠKIM VREMENIMA: Biznismen iz Austrije platio dugove svojim komšijama u BiH
23. Mar. 20250
Ekonomija
VEĆI BH. ENTITET IDE U NOVA ZADUŽIVANJA: FBiH emituje 10-godišnje obveznice za 50 miliona KM
17. Sep. 20240
Evropa
FRANCUSKI PLES PO IVICI ITALIJANSKOG SCENARIJA: Utrka s vremenom i dug od 112 milijardi eura
25. Jul. 20240
Ekonomija
DUBIOZA KOLEKTIV: Ovo su najveći dužnici Poreznoj upravi Federacije Bosne i Hercegovine, na vrhu spiska je i Sveučilišna Bolnica u Mostaru, sa čak…
11. Nov. 20231
Vijesti
KONAKOVIĆ ŽESTOKO UDARIO NA LIDERA DEMOKRATSKE FRONTE: "Željko Komšić je imenovao Željanu Zovko za ambasadoricu BiH u Španiji" (VIDEO)
Prije 6h3
Politika
BAKIR IZETBEGOVIĆ ZAGRMIO NA KRITIČARE ALIJE: "Lako je mudrovati iz toplih kancelarija, u rovovima je GINULO 500 MJESEČNO naših vojnika"
Prije 7h0
Estrada
NASTALA 1991. GODINE: Bivša švedska ministrica objavila fotografiju s Halidom Bešlićem (FOTO)
Prije 7h0
Vijesti
GASI SVE I MOTAJ KABLOVE: Dodikova vlast zastupa hrvatske interese (VIDEO)
Prije 7h0
Ekonomija
PRIJEDLOG O 13. PLATI I PENZIJI U PROCEDURI: Evo koliko bi zaposleni i penzioneri dobivali...
12. Dec. 20250
Ekonomija
LUKA PLOČE TRAŽI NOVAC OD BH. GIGANTA: Roba u blokadi, dugovi ostali
11. Dec. 20250
Ekonomija
POSAO ZA 160 RADNIKA: Izraelci premještaju proizvodnju iz Turske u BiH, odabrali lokaciju
12. Dec. 20250
Ekonomija
NEZAPAMĆEN SKANDAL TRESE DRŽAVU: Bivši općinski načelnik prodavao Elektroprivredi ukradenu struju
11. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.