Svijet
BLINKEN OTKRIO SVE: "Tajno smo im slali veike količine oružja, znali smo da će početi rat..."
05. Jan. 20250
Blinken će se u Ramali sastati sa predsjednikom Palestinske uprave Mahmoudom Abbasom, palestinskim premijerom Mohammadem Shtayyehom i drugim visokorangiranim zvaničnicima.
Svijet
24. Maj 2021 25. Maj 2021
1
Državni sekretar SAD-a Antony Blinken danas započinje bliskoistočnu diplomatsku turneju posjetama Jerusalemu, Ramali, Kairu i Amanu, koja će trajati do četvrtka, 27. maja, saopćeno je iz State Deparmenta.
U saopćenju se navodi da će Blinken posjetiti navedene gradove na zahtjev predsjednika SAD-a Joe Bidena.
Iz State Departmenta ističu da će Blinken prvo otputovati u Jerusalem, gdje će se sastati sa predsjednikom Izraela Reuvenom Rivlinom, izraelskim premijerom Benjaminom Netanyahuom, izraelskim ministrom spoljnih poslova Gabijem Ashkenazijem i drugim visokorangiranim zvaničnicima te zemlje.
Blinken će se u Ramali sastati sa predsjednikom Palestinske uprave Mahmoudom Abbasom, palestinskim premijerom Mohammadem Shtayyehom i drugim visokorangiranim zvaničnicima.
Prema navodima State Departmenta, državni sekretar SAD-a će iz Ramale otputovati u Kairo, kako bi se sastao sa predsjednikom Egipta Abdelom Fatahom al-Sisijem i egipatskim ministrom spoljnih poslova Samehom Shoukryjem.
Blinken će se u Amanu sastati sa jordanskim kraljem Abdulahom II i ministrom vanjskih poslova Jordana Aymanom Safadijem, koji vrši i funkciju zamjenika jordanskog premijera, naglašeno je u saopštenju, prenose Vijesti.ba.
"SAD ulažu intenzivne diplomatske napore radi prekida sukoba u Gazi, a Blinken će otputovati u region kako bi razgovarao o ključnim naporima konsolidovanja primirja i smanjenja rizika od daljih sukoba u narednim mjesecima", dodaje se u saopćenju.
Svijet
BLINKEN OTKRIO SVE: "Tajno smo im slali veike količine oružja, znali smo da će početi rat..."
05. Jan. 20250
Svijet
BIZNIS JE PRIORITET: SAD prodaju oružje Izraelu u vrijednosti 20 milijardi dolara
13. Avg. 20240
Svijet
TVRDNJA ZVANIČNIKA HAMASA: "Blinkenovi komentari pokazuju pristranost prema Izraelu, to je prepreka za mir"
10. Jun. 20240
Svijet
ČEGA SE AMERIKANCI PLAŠE: Izrael mogao sabotirati normalizaciju odnosa sa Saudijskom Arabijom
22. Maj 20240
Ekonomija
EVO ZAŠTO GRAĐANI ODLAZE IZ ZEMLJE: Prosječna plata u BiH duplo manja nego u Sloveniji
Prije 2h0
Sport
BANJALUČANI IMALI MOTIV VIŠE: Borac savladao Sarajevo u derbiju kola
Prije 2h0
Vijesti
NOVI PROBLEMI ZA LAKTAŠKOG VOŽDA: Ruski mediji istražuju kriminal Dodikovih ljudi u Moskvi - Serdarova i Perovića (VIDEO)
Prije 2h0
Politika
MUHASILOVIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Dodik se de facto već otcijepio, u tome će ga kad-tad slijediti i..."
Prije 2h0
Svijet
NEW YORK TIMES OTKRIO DRAMATIČNE DETALJE: Izrael se spremao za napad na iranska nuklearna postrojenja, Donald Trump povukao...
17. Apr. 20250
Svijet
ŠOK ZA DONALDA TRUMPA: Vrhovni sud SAD izdao naredbu da se odmah zaustavi...
Prije 13h0
Svijet
GORI NA BLISKOM ISTOKU: Nakon silovitog američkog udara na pobunjeničku luku, Huti napali Izrael...
18. Apr. 20250
Svijet
RADIKALNA ODLUKA: Državljanima Izraela izričito zabranjen ulazak u ovu zemlju, razlog je...
17. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.