Ekonomija
NEVJEROVATAN SLUČAJ: Radnici bh. firme će dobiti plate nakon 20 godina
18. Jan. 20250
Ovaj podatak je iznenađujući, jer je na evidenciji republičkog i ferderalnog biroa za zaposljavanje više od 360.000 nezaposlenih.
Ekonomija
12. Jun. 2022 12. Jun. 2022
0
U prošloj godini, u Bosni i Hercegovini je izdato 2.638 radnih dozvola stranim državljanima iz Turske, Srbije, Albanije, Bangladeša, Sjeverne Makedonije i Hrvatske.
Podsjetimo da je u Bosni i Hercegovini više od 360 hiljada nezaposlenih, a poslodavci u oba entiteta suočeni su sa nedostatkom radne snage. Stoga, traže proširenje ili potpuno ukidanje kvota za radne dozvole strancima, piše BHRT.
Poslodavci u RS procjenjuju da će u naredne tri do četiri godine u ovom entitetu raditi 50.000 stranih državljana.
Ovaj podatak je iznenađujući, jer je na evidenciji republičkog i ferderalnog biroa za zaposljavanje više od 360.000 nezaposlenih.
Najviše stranih državaljana rade kao građevinci, ugostitelji, trgovaci i zanatlije.
Ekonomija
NEVJEROVATAN SLUČAJ: Radnici bh. firme će dobiti plate nakon 20 godina
18. Jan. 20250
Ekonomija
IZ LOŠEGA U GORE: Egzodus radnika iz Bosne i Hercegovine, najviše ih odlazi u...
08. Nov. 20240
Ekonomija
BOSANCI I HERCEGOVCI NA PRVOM MJESTU: Sve se mijenja, u Hrvatskoj bi do 2030. godine moglo raditi čak…
05. Feb. 20240
Hronika
RACIJA U NJEMAČKOJ: Radnici iz Bosne i Hercegovine uhvaćeni kako rade na crno, gube pravo boravka…
30. Jan. 20240
Politika
"NEDOPUSTIVO JE...": Milorad Dodik najavio progon Srba koji su ostali u SIPA-i, odgovorili mu iz Sindikata te agencije
Prije 3 min0
Sport
ĐOKOVIĆEV DJED SASVIM ISKRENO: "Srbin nisam nikad bio, a Novaka ne bi prihvatili kao Hrvata"
Prije 7 min0
Sport
BH. REPREZENTATIVAC NA METI AMERIKANACA: Kentucky Wildcats zainteresovan za Haruna Zrnu (VIDEO)
Prije 10 min0
Vijesti
CVIJANOVIĆ UPUTILA SAUČEŠĆE PORODICI I PRIJATELJIMA SRĐANA TODOROVIĆA: "Teško je naći prave riječi utjehe..."
Prije 12 min0
Ekonomija
IZ LOŠEGA U GORE: Dug "Viaductu" svakodnevno raste, ali stižu još gore vijesti...
17. Apr. 20250
Ekonomija
SUNOVRAT DODIKOVOG TZV. "BOLJEG DIJELA BiH": Federacija BiH duplo likvidnija od RS
17. Apr. 20250
Ekonomija
TUZLANSKI GIGANT RUŠI REKORDE: Bingo obara cijene čak i u susjednoj državi
18. Apr. 20250
Ekonomija
EKONOMISTI UPOZORAVAJU: Likvidnost entiteta RS upitna, vlast ne želi ničega da se odrekne...
18. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.