KRAJ PRIČE: Proizvodnja kultnog talijanskog modela automobila pred gašenjem, odustali od ulaganja...

Najava Stellantisa o povlačenju velikog ulaganja definitivno nije dobar znak.

  • Auto

  • 01. Mar. 2025  

  • 0

Čini se da je budućnost Maseratija pod velikim znakom upitnika. Naime, Stellantis je odustao od ulaganja od 1.5 milijardi eura u talijansku marku, a to uključuje i razvojni paket za električni Maserati MC20 te električne nasljednike Quattroportea i Levantea.

Autocar piše da financijski direktor Stellantisa Doug Ostermann vjeruje da konglomerat treba preispitati raspored Maseratijevih planiranih predstavljanja proizvoda.

Maserati treba novac i nove modele ako želi preživjeti. Prošle je godine izgubio 260 miliona eura, globalna prodaja pala je s 26.600 vozila 2023. godine na samo 11.300 vozila prošle godine.

Najava Stellantisa o povlačenju velikog ulaganja definitivno nije dobar znak.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...