„MI SMO FOKUSIRANA VLADA": Novi premijer Kanade Mark Carney položio zakletvu



„Manji, iskusniji kabinet koji će djelovati brže, osigurati našu ekonomiju i zaštititi budućnost Kanade“, dodao je

  • Svijet

  • 14. Mar. 2025  

  • 0

Novoizabrani lider Liberalne stranke Mark Carney položio je danas zakletvu kao 24. premijer Kanade u Rideau Hallu, službenoj rezidenciji u glavnom gradu Ottawi.

„Mi smo vrlo fokusirana vlada, usmjerena na djelovanje“, izjavio je Carney novinarima ispred Rideau Halla prije same ceremonije.

Također je podijelio objavu na platformi X, u kojoj je napisao da „danas gradimo vladu koja odgovara trenutku. Kanađani očekuju akciju – i to je ono što će ovaj tim isporučiti.“

„Manji, iskusniji kabinet koji će djelovati brže, osigurati našu ekonomiju i zaštititi budućnost Kanade“, dodao je.

Dosadašnji premijer Justin Trudeau danas je zvanično podnio ostavku, čime je raspušten njegov kabinet od 37 članova.

Carney je bivši guverner Banke Kanade i Banke Engleske. Radio je i u Goldman Sachsu te je odigrao ključnu ulogu u vođenju Kanade kroz finansijsku krizu 2008. godine.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...