Svijet
EKONOMISTI SLOŽNI U JEDNOM: Carine mogu biti korisne, samo kada bi Trump razumio kako
Prije 20h0
Američki ministar odbrane Pete Hegseth kazao je da će Washington prestati s napadima tek kada hutisti prestanu s napadima na brodove.
Svijet
17. Mar. 2025 18. Mar. 2025
0
Američki predsjednik Donald Trump u ponedjeljak je rekao da će se Iran smatrati odgovornim za sve daljnje napade jemenskih hutista, zaprijetivši 'strašnim' posljedicama.
"Svaki hitac koji su ispalili hutisti od ovog trenutka nadalje smatrat će se kao pucanj ispaljen iz iranskog oružja koje je ispalilo iransko vodstvo. Iran će biti odgovoran i snosit će posljedice, a te će posljedice biti strašne!", napisao je Trump na platformi društvenih medija čiji je suosnivač, Truth Social.
U subotu je naredio masovne napade na hutiste koje podržava Iran u nekoliko jemenskih pokrajina, među kojima su Sana i uporište milicije Saada na krajnjem sjeveru ratom razorene zemlje da bi se zaštitio američki brodski promet u regiji.
Najmanje 53 osobe dosad su ubijene u zračnim napadima. Iz glavnoga grada Sane su, po podacima milicije pobjegli viši pripadnici hutista.
Američki ministar odbrane Pete Hegseth kazao je da će Washington prestati s napadima tek kada hutisti prestanu s napadima na brodove.
Od početka sukoba u Pojasu Gaze u oktobru 2023. hutistička je milicija više puta napala Izrael i međunarodne trgovačke brodove u znak podrške svome savezniku, palestinskoj militantnoj organizaciji Hamasu. Kao odgovor na to Izrael, Sjedinjene Države i Britanija u više su navrata napadali hutističke ciljeve u Jemenu.
Nakon što je u januaru postignut dogovor o prekidu vatre između Izraela i Hamasa hutisti su prekinuli napade, no jemenska je grupa ranije ove sedmice upozorila da će nastaviti s napadima na izraelske brodove ne odustane li Izrael od blokade isporuka pomoći u Pojas Gaze.
Svijet
EKONOMISTI SLOŽNI U JEDNOM: Carine mogu biti korisne, samo kada bi Trump razumio kako
Prije 20h0
Evropa
SVI SE PITAJU SAMO JEDNO: Kako će EU odgovoriti na Trumpove carine?
06. Apr. 20250
Svijet
TRUMP KREĆE PO TREĆI MANDAT IAKO JE TO PROTIVUSTAVNO: "Ne, ne šalim se"
30. Mar. 20250
Svijet
DONALD TRUMP LJUTITO: "Oko Grenlanda ruski i kineski brodovi, Amerika to neće dozvoliti"
28. Mar. 20250
Politika
TRIVIĆ PITA GDJE SU PRIJATELJI: Dugovi RS stižu na naplatu, problem je kako sve to otplatiti (VIDEO)
Prije 15 min0
Regija
PORUKA VISOKE PREDSTAVNICE EU IZ TIRANE: "Kosovo i Srbija ne mogu prema EU bez..."
Prije 31 min0
Politika
NIKŠIĆ NEMA DILEMU: SNSD nije kredibilan partner nikome, drago mi je da je to rekao i Plenković
Prije 34 min3
Politika
PLENKOVIĆ SE MALO KORIGIRAO: Osudio secesionističke tendencije, zaobišao "unitarizam" i pozvao na hitne izmjene Izbornog zakona!
Prije 39 min0
Svijet
ODLUKA ODMAH STUPA NA SNAGU: Sjedinjene Države poništavaju vize svima onima koji imaju pasoše ove zemlje
06. Apr. 20250
Svijet
NEVJEROVATNO: Pogledajte šta je sve Donald Trump kazao o turskom predsjedniku Erdoganu....
Prije 9h0
Svijet
TRUMP PONIZIO NETANYAHUA U BIJELOJ KUĆI: "Morate biti razumni. Ja jako volim Erdogana!" (VIDEO)
Prije 16h0
Svijet
POČELO JE: Osvanuo je Trumpov "crni ponedjeljak", jutros na istoku kolaps....
07. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.