Regija
NA RASKRIŽJU IZMEĐU RUSIJE I EU: Hoće li Vučićev odlazak na paradu u Moskvi zauvijek zatvoriti Srbiji vrata Evrope?
Prije 1 min0
Osim kvaliteta prijave i obrazloženja istraživanja, kriterij bodovanja bit će i u kojoj mjeri se istraživanje može povezati s područjem djelovanja Muzeja ratnog djetinjstva
Kultura
18. Apr. 2025
0
Muzej ratnog djetinjstva (MRD) raspisuje konkurs za stipendiju “Lejla Hairlahović-Hušić,” koja se dodjeljuje jednom godišnje kandidatkinji ili kandidatu u spomen na prerano preminulu istraživačicu MRD-a.
„Inspirisani Lejlinim uvjerenjem da je obrazovanje temelj društva, stipendiju smo osnovali s ciljem podrške istraživačicama i istraživačima“, navode u saopćenju iz MRD-a.
Stipendiju dodjeljuju u saradnji sa Fondacijom “Lejla Hairlahović-Hušić”. Vrijednost stipendije za 2025. godinu iznosi 3.000 KM i dodjeljuje se jednokratno, a na konkurs se mogu prijaviti doktoranti državljani Bosne i Hercegovine ili strani državljani koji istražuju na prostoru Bosne i Hercegovine koji rade istraživanja iz oblasti antropologije, arheologije, psihologije, pedagogije, historije, sociologije, lingvistike, književnosti, filozofije, historije umjetnosti, prava, politologije, žurnalistike i srodnih oblasti.
Osim kvaliteta prijave i obrazloženja istraživanja, kriterij bodovanja bit će i u kojoj mjeri se istraživanje može povezati s područjem djelovanja Muzeja ratnog djetinjstva.
Ugovorom će biti precizirano dostavljanje dokaza o realizovanom istraživanju. Utrošak sredstava dodijeljene stipendije neće biti potrebno pravdati. Odluku o dodjeli stipendije donosi stručni žiri koji imenuje Muzej ratnog djetinjstva.
Prijavu sa naznakom “Prijava za stipendiju Lejla Hairlahović-Hušić” treba poslati do 1. maja, a potreno je uz vlastite kontakt podatke, potrebno priložiti kratki prijedlog istraživačkog projekta do 3.000 znakova, profesionalnu biografiju i jednu akademsku preporuku.
Stipendija će biti dodijeljena u maju ove godine kada će biti objavljeno ime dobitnice ili dobitnika.
Regija
NA RASKRIŽJU IZMEĐU RUSIJE I EU: Hoće li Vučićev odlazak na paradu u Moskvi zauvijek zatvoriti Srbiji vrata Evrope?
Prije 1 min0
Vijesti
USKRŠNJA PORUKA VRHBOSANSKOG NADBISKUPA: Samo kroz iskren dijalog i uvažavanje prava svih naroda sačuvat ćemo mir (FOTO)
Prije 11 min0
Hronika
NOVI DETALJI TEŠKE NESREĆE: Preminuo i Slovenac koji je skrivio sudar u kojem je stradao Nikola Pokrivač
Prije 17 min0
Svijet
ŠOK ZA DONALDA TRUMPA: Vrhovni sud SAD izdao naredbu da se odmah zaustavi...
Prije 31 min0
Kultura
TUŽNA VIJEST IZ ŠPANIJE: Preminuo sarajevski novinar Slobodan Boban Minić, tokom opsade...
16. Apr. 20250
Kultura
"TIHA FOTOGRAFIJA KOJA GOVORI GLASNO": Portret palestinskog dječaka s amputacijom ruku iz Gaze osvojio nagradu World Press Photo
17. Apr. 20250
Kultura
"SB" NA POTPISIVANJU UGOVORA O SUFINANSIRANJU VAŽNIH INSTITUCIJA: Kanton Sarajevo preuzeo odgovornost za kulturu BiH (FOTO)
17. Apr. 20250
Kultura
I JULIA ROBERTS NIJE UVIJEK SNIMALA SCENE KAKVE JE ŽELJELA: "Bila sam jako sretna kad je..."
Prije 18h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.