Društvo
OPĆINSKI SUD U MOSTARU PRESUDIO: Grad Konjic Elektroprivredi umjesto 66,9 mora platiti samo 2 miliona KM odštete
24. Dec. 20240
"Zakon prije svega definiše šta su male hidroelektrane da su to pogoni s instaliranom snagom do 10 megavata. Također, definiše se obustava izdavanja energetskih dozvola za takve objekte", rekao je Džindić.
Ekonomija
28. Apr. 2022 28. Apr. 2022
0
Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić izjavio je da je na današnjoj sjednici Vlada Federacije BiH utvrdila Prijedlog zakona o dopuni Zakona o električnoj energiji, kojim se obustavlja izdavanja dozvola za male hidroelektrane.
Dopunom člana 3. Zakona je dodana definicija po kojoj je mala hidroelektrana (mHE) hidroenergetski objekat instalisane snage do i uključivo 10 MW. Novim stavom u članu 78. precizirano je i da se obustavlja izdavanje energetskih dozvola za male hidroelektrane, izuzev za one na gravitacionim vodovodima.
"Zakon prije svega definiše šta su male hidroelektrane da su to pogoni s instaliranom snagom do 10 megavata. Također, definiše se obustava izdavanja energetskih dozvola za takve objekte", rekao je Džindić.
Podsjetio je da je u Zakonu izvršena navedena korekcija u skladu sa zaključkom Parlamenta Federacije BiH.
Džindić očekuje da uskoro oba doma Parlamenta usvoje dopunu Zakona kako bi bilo omogućeno da stupi na snagu.
"Podnosioci zahtjeva za izdavanje energetskih dozvola imaju rok tri godine za prelazni period da završe svoje projekte i dobiju energetsku dozvolu. Svi oni koji budu prešli preko tog roka nažalost bit će izuzeti iz projekta odnosno izgubit će energetsku dozvolu", kazao je Džindić.
Društvo
OPĆINSKI SUD U MOSTARU PRESUDIO: Grad Konjic Elektroprivredi umjesto 66,9 mora platiti samo 2 miliona KM odštete
24. Dec. 20240
Vijesti
"PUKLA JE KO KOKICA": Bujica odnijela hidroelektranu Mirze Teletovića
07. Okt. 20240
Društvo
VELIKA POBJEDA NARODA: Pogledajte kako mašine napuštaju vrelo Une (VIDEO)
24. Avg. 20240
Društvo
SPAŠAVANJE DOMAĆIH RIJEKA; GRAĐANI UPUTILI JASNU PORUKU: "Kovač, sram te bilo, pusti Plivu neka teče"
24. Avg. 20240
Vijesti
KONAKOVIĆ ŽESTOKO UDARIO NA LIDERA DEMOKRATSKE FRONTE: "Željko Komšić je imenovao Željanu Zovko za ambasadoricu BiH u Španiji" (VIDEO)
Prije 6h3
Politika
BAKIR IZETBEGOVIĆ ZAGRMIO NA KRITIČARE ALIJE: "Lako je mudrovati iz toplih kancelarija, u rovovima je GINULO 500 MJESEČNO naših vojnika"
Prije 7h0
Estrada
NASTALA 1991. GODINE: Bivša švedska ministrica objavila fotografiju s Halidom Bešlićem (FOTO)
Prije 7h0
Vijesti
GASI SVE I MOTAJ KABLOVE: Dodikova vlast zastupa hrvatske interese (VIDEO)
Prije 7h0
Ekonomija
PRIJEDLOG O 13. PLATI I PENZIJI U PROCEDURI: Evo koliko bi zaposleni i penzioneri dobivali...
12. Dec. 20250
Ekonomija
LUKA PLOČE TRAŽI NOVAC OD BH. GIGANTA: Roba u blokadi, dugovi ostali
11. Dec. 20250
Ekonomija
POSAO ZA 160 RADNIKA: Izraelci premještaju proizvodnju iz Turske u BiH, odabrali lokaciju
12. Dec. 20250
Ekonomija
NEZAPAMĆEN SKANDAL TRESE DRŽAVU: Bivši općinski načelnik prodavao Elektroprivredi ukradenu struju
11. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.