Ekonomija
RAMEZIĆA I DRUŠTVO ČEKAJU PUNE RUKE POSLA: Međunarodni aerodrom Sarajevo će ovog ljeta imati više od 500 letova sedmično
18. Mar. 20250
Prijevoznik će nastaviti da održava letove iz Londona (Luton) i Abu Dabija do glavnog grada Bosne i Hercegovine.
Ekonomija
08. Nov. 2022
0
Međunarodni aerodrom Sarajevo zabilježio je najprometniji oktobar ikad, sa 110.580 putnika.
Ta brojka predstavlja povećanje od 15,6 posto u odnosu na pretpandemijsku 2019. i rast od 30,9 posto u odnosu na prošlu godinu, objavio je Ex-Yu Aviation News.
Navode da je rezultat postignut prvenstveno zahvaljujući Wizz Airu, koji je 1. novembra zatvorio svoju bazu na aerodromu, što je rezultiralo ukidanjem gotovo 20 linija.
Prijevoznik će nastaviti da održava letove iz Londona (Luton) i Abu Dabija do glavnog grada Bosne i Hercegovine.
U periodu od januara do oktobra, sarajevski aerodrom je opslužio 1.242.066 putnika, čime je 2022. bila najprometnija do sada.
Brojka je veća za 22,1 posto u odnosu na 2019. ili za 224.462 putnika.
Ekonomija
RAMEZIĆA I DRUŠTVO ČEKAJU PUNE RUKE POSLA: Međunarodni aerodrom Sarajevo će ovog ljeta imati više od 500 letova sedmično
18. Mar. 20250
Ekonomija
DOBRE VIJESTI ZA BH. DIJASPORU: Niskobudžetna kompanija povećava broj letova za Sarajevo...
21. Feb. 20250
Ekonomija
SARAJEVSKI AERODROM RUŠI SVE REKORDE: Planirano pokretanje novih linija prema ovim destinacijama...
07. Jan. 20250
Ekonomija
KARTE SE VEĆ NALAZE U PRODAJI: Objavljen datum prvih letova iz Sarajeva za Kopenhagen
06. Dec. 20240
Šareni svijet
PENZIONER TUŽIO LUTRIJU: Tvrdi da mu ne žele isplatiti 108 miliona eura, oni mu, pak, javljaju da dobitak ne postoji
Prije 12 min0
Politika
SLOVENAČKI POLITIČAR ZA UVOĐENJE SANKCIJA MILORADU DODIKU: "Ovim stajalištem..."
Prije 26 min0
Hronika
DENISU BUNTIĆU 13. MAJA POČINJE SUĐENJE U ŠIROKOM BRIJEGU: Bivšeg hrvatskog rukometnog reprezentativca...
Prije 42 min0
Gastro
JEDNOSTAVNO NEODOLJIVE: Slatke kuglice sreće koje ćete praviti opet i opet
Prije 49 min0
Ekonomija
GDJE JE NESTAO MOSTARSKI "ALUMINIJ": Ovo je 20 najvećih kompanija u FBiH prema prihodima u 2024. godini...
15. Apr. 20250
Ekonomija
IZ LOŠEGA U GORE: Dug "Viaductu" svakodnevno raste, ali stižu još gore vijesti...
17. Apr. 20250
Ekonomija
ODLUKOM VRHOVNOG SUDA FBiH: Poništena dozvola za vjetroelektranu "Poklečani"
16. Apr. 20250
Ekonomija
SUSJEDI PIŠU: Dug Republike Srpske je kao financijska "nuklearna bomba", platit će ga...
16. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.