Vijesti
LIJEPA VIJEST: Vlada FBiH dala saglasnost na novi Kolektivni ugovor za rudare
13. Mar. 20250
Budući da povećanje naknada nije planirano budžetom, pitanje je da li kreditom žele osigurati uvećanje svojih naknada.
Vijesti
Prije 4h
0
Nova finansijska uvećanja za Vladu Federacije omogućili sami sebi. Naknade za smještaj povećali za čak 50%, sa 300 na 600 maraka, jer troškovi života rastu. Očigledno ne svima isto. Jer i penzioneri su dobili povećanje, ali drastično manje - 4,49%. Budžetski korisnici još čekaju raspodjelu novca, ali uvećanje naknada članovi Vlade neće čekati, jer je Uredba već stupila na snagu.
Novom uredbom Vlade FBiH regulisano je da članovi Vlade čije je mjesto prebivališta udaljeno više od 70 kilometara imaju naknadu za odvojeni život od porodice u iznosu od 300 KM, dok će za troškove smještaja dobiti 611 KM. Prethodna Uredba predviđala je naknadu za troškove smještaja do 300 KM što znači da je sada duplo veća.
“Moje impresije su da Vlada nije pretjerano kompetentna. Oni rade ad hoc od slučaja do slučaja. Bilo je puno logičnije da su projekcijom budžeta projektirali dato povećanje i to pokrili Uredbom. To bi bilo puno logičnije nego ovako vjerovatno pod nekim pritiskom. Meni kao građaninu to pokazuje da Vlada nesistematično pristupa”, rekao je Aziz Šunje, profesor na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu.
Simptomatično ili ne, FBiH se u februaru zadužila za dodatnih deset miliona KM. Budući da povećanje naknada nije planirano budžetom, pitanje je da li kreditom žele osigurati uvećanje svojih naknada.
Vijesti
LIJEPA VIJEST: Vlada FBiH dala saglasnost na novi Kolektivni ugovor za rudare
13. Mar. 20250
Politika
VLADA FBIH DONIJELA ODLUKU: Federacija se zadužuje za 635 miliona KM
22. Feb. 20250
Vijesti
ŠTA SE ČEKA S IZMJENAMA ZAKONA: OSCE direktno prozvao Vladu FBiH zbog ubistva u Kalesiji
13. Feb. 20250
Vijesti
OBJAVLJENI DETALJI: Vlada FBiH donijela uredbe o refundaciji doprinosa i isplati neoporezive pomoći
04. Feb. 20250
Vijesti
LOŠE VIJESTI IZ CIK-a: Ništa od novih tehnologija na Općim izborima 2026.!?
Prije 10 min0
Vijesti
SLUČAJ PROVJERAVA I TUŽILAŠTVO BiH: MUP RS prijavio tri osobe banjalučkom Tužilaštvu zbog "Viaducta"
Prije 12 min0
Zdravlje
SVIJET BI SE MOGAO SUOČITI SA JOŠ JEDNOM ZDRAVSTVENOM KRIZOM: Virus otporan na antibiotike odnosi više života godišnje nego HIV/AIDS i malarija zajedno...
Prije 21 min0
Politika
DODIK PONOVO PRIJETI: "Schmidt je grobar BiH, ako se pojavi u RS, bit će istjeran!; BiH nema nikakvog smisla ako ne dođe do brzog dogovora"
Prije 22 min0
Vijesti
NEČUVENO: Odlukom Vlade Federacije BiH penzioneri dobili povećanje, ali drastično manje...
Prije 4h0
Vijesti
APEL IZ FEDERALNE TELEVIZIJE: "Tražimo zaštitu od protivzakonitog političkog preuzimanja!"
20. Apr. 20250
Vijesti
POTPREDSJEDNICA SDA AIDA OBUĆA PREDLAŽE: "Sredstva UIO-a za RS preraspodijeliti za dug prema Viaductu”
Prije 18h0
Vijesti
UNUTRAŠNJI NEPRIJATELJI: Dodik na mukama, prijetnje Tegeltiji da će završiti kao Nešić
19. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.