NEZAUSTAVLJIVI BH. GOLGETER: Pogledajte majstorije Harisa Tabakovića na gostovanju kod Cottbusa...

Hertha će 3. augusta u okviru prvog kola dočekati Paderborn.

• 17. Jul. 2024  17. Jul. 2024

• 0

Hertha je u prijateljskom susretu odigrala 2:2 protiv Energie Cottbusa, a naš Haris Tabaković (30) je zabio gol i asistirao za tim iz Berlina.

Tabaković je u 20. minuti majstorski glavom pogodio za vodstvo Herthe.

Osam minuta kasnije Tabaković je lijepo asistirao petom, a Cuisance zabio za 2:0.

Ipak, Cottbus je do remija stigao golovima u 47. i 90. minuti.

Haris, koji je u dosadašnjem dijelu priprema postigao dva gola, je igrao do 62. minute.

Drugi bh. napadač Smail Prevljak (29) na teren je ušao u 62. minuti u timu Herthe.

Momčad Herthe naredni prijateljski meč igra 20. jula protiv nizozemskog NEC-a.

Nova sezone u 2. Bundesligi kreće početkom augusta, a Hertha će 3. augusta u okviru prvog kola dočekati Paderborn.