KRAJ UTAKMICE U BUDIMPEŠTI: Mađarska i BiH remizirale, fenomenalni Nikola Vasilj izluđivao Mađare

Na portalu Slobodne Bosne pratite tekstualni prijenos utaimice Mađarska - Bosna i Hercegovina

• 10. Sep. 2024  10. Sep. 2024

• 0

TOK UTAKMICE:

90+' Kraj utakmice u Budimpešti. Konačni rezultat je 0:0. Junak utakmice je naš golman Nikola Vasilj koji je odbranama izluđivao Mađare.

88' Najbolja prilika za Mađarsku na utakmici. Nikola Vasilj fenomenalno brani.

77' Dobar šut Gazibegovića, ali odlazi preko gola

76' Bajraktarević je zamijenio Demirovića.

71' Sjajan šut iz slobodnog udarca. Vasilj je stajao kao ukopan ali je lopta srećom pogodila prečku

69' Novi šut Zmajeva na šut Mađara, ali Dibuš to lako brani

66' Dobar šut Džeke iz voleja, ali golman Mađarske uspješno brani

60' Barbarez pravi nove izmjene. Ulaze Gigović i Huseinbašić.

53' Sjajna šansa za Mađare. Bičakčić je reagovao u posljednjem trenutku.

45' Počelo je drugo poluvrijeme u Budimpešti. Barbarez odmah u vatru gurnuo Tahirovića.

45' Kraj prvog poluvremena u Budimpešti. Mađarska dominirala ali nije uspjela doći do pogotka. Junak BiH u prvom poluvremenu bio je golman Nikola Vasilj

38' Dalekometan šut Mađara, ali Vasilj je ponovo bio spasonosan za BiH. On je za sada prvo ime naše reprezentacije.

33' Sjajna prilika za Mađarsku! Varga gotovo iz mrtvog ugla sjajno šutira, ali još bolje to zaustavlja Vasilj. Golman BiH je zasad prvo ime utakmice!

25' Mađarska je već stigla do pet kornera. Naša reprezentacija imala je samo jedan.

24' Nova šansa Mađarske iz centaršuta, ali ponovo odlično reaguje Vasilj

17' Pritisak Mađarske na našu zadnju liniju

16' Sjajna šansa za Mađarsku ali Nikola Vasilj izvanredno reaguje

1' Počela je utakmica između Mađarske i Bosne i Hercegovine

POČETNI SASTAVI

Od 20:45 na Puškaš Areni u Budimpešti reprezentacija Mađarske će ugostiti Bosnu i Hercegovinu u okviru drugog kola UEFA Lige nacija.

Obje reprezentacije su u prvom kolu pretrpjele ubjedljive poraze, Mađarska je poražena od Njemačke sa 5:0, dok su reprezentativci BiH u Eindhovenu poraženi rezultatom 5:2, tako da je duel u Budimpešti prilika za obje reprezentacije da osvoje prve bodove u novom ciklusu Lige nacija.

Selektori obje reprezentacije odabrali su sljedeće sastave:

Mađarska: Dibusz, Dardai, Nikitscher, Orban, Szoboszlai, Schafer, Bolla, Zs. Nagy, B. Varga, Sallai, Botka.

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Gazibegović, Barišić, Dedić, Demirović, Džeko, Bašić, Burnić, Katić, Šarić, Bičakčić.

Utakmica počinje u 20:45, a sudit će je italijanski sudija Marco Guida kome će pomagati sunarodnjaci Ciro Carbone i Giorgio Peretti, uloga četvrtog sudije pripast će Matteu Marchettiju. U VAR sobi će odluke donositi Daniele Chiffi i Rosario Abisso.