NAKON NEVJEROVATNOG PREOKRETA: Damir Džumhur poražen u prvom kolu turnira u Kini

Pobjedu je odnio Rinky Hijikata (81. na ATP listi) rezultatom 2:1 (2:6, 7:6, 6:2).

• Prije 8h

• 0

Damir Džumhur ispao je u prvom kolu ATP turnira u Hangzhou.

Viđen je nevjerovatan preokret australijskog predstavnika.

Džumhur je dobio prvi set 6:2, a onda je drugom imao vodstvo od 5:3 i 30:0 na svom servisu. Uslijedio je veliki pad u igri, te protivnik osvaja prvi set tie-breakom 8-6. Treći set je nastavljen istim ritmom za konačnih 6:2 i poraz bh. predstavnika.

Naš teniser je trenutno 86. igrač na ATP rankingu.